Стадії виготовлення шин для великогабаритних вантажівок

Стадії виготовлення шин для великогабаритних вантажівок

Для експлуатації великогабаритного автотранспорту потрібні особливі шини, здатні витримувати значну вагу і використовуватися в різноманітних кліматичних та дорожніх умовах. Якщо помилитись з вибором, є ризик погіршення керованості фури та створення аварійних ситуацій на трасі. Також гума впливає на швидкість пересування різними типами дорожнього покриття та допомагає забезпечувати збереження вантажів, що зі зрозумілих причин впливає на прибуток компанії-перевізника.

Щоб зробити вдалу покупку шин для вантажівки, необхідно перш за все обрати надійного продавця, такого як SHINACZ, а також дізнатися про відмінності між запчастинами для великогабаритного та легкого транспорту, а також про особливості виробництва такої продукції.

Партнерська програма від ICOOLA

Отримай до 50 000 грн пасивного доходу разом з нами!

Дізнатись більше

Процес створення шин для великогабаритних вантажівок

Виготовлення гуми для фур відбувається наступним чином:

 • Виробник відбирає сировину та займається створенням гумових сумішей шляхом нагрівання інгредієнтів до +120 градусів Цельсія. Склад може змінюватись у різних частинах шини в залежності від її призначення та технічних параметрів. Кожна компанія має свої секрети змішування гуми (рецептуру, тривалість та інтенсивність змішування тощо).
 • Надалі виготовляються компоненти шляхом покриття гумою текстильного корду, бортових колій, металевого брекера тощо. Кількість компонентів може бути від 10-15 до 25-30, їхньою головною функцією є зміцнення конструкції виробу.
 • Оператори займаються збиранням шини за допомогою «сирої шини». Спочатку фахівці роблять каркас, який надалі набуває форми профілю шини. Окремо виготовляється брекерний пакет, який за допомогою особливого агрегату переноситься на основу.
 • Для надання виробу остаточного зовнішнього вигляду та необхідної міцності необхідна вулканізація. Суть цього процесу полягає у роздутті діафрагми вулканізатора та фіксації заготовки на пресформі з металу, при цьому зовні формується протекторний малюнок.
 • На завершальному етапі проводиться ретельний контроль якості – фахівці перевіряють гуму візуально та за допомогою інноваційних пристроїв для виявлення дефектів, у тому числі прихованих. Після повторного тестування шини маркують та відправляють на склад або безпосередньо замовнику.

Відмінні риси вантажних шин

Гума для великогабаритних фур та легкових авто має низку важливих відмінностей. Наприклад, для її створення використовується складне та коштовне устаткування, здатне створювати кілька шарів задля поліпшення показників міцності. Є відмінності і в складі – в гумові суміші для вантажівок додають компоненти, які збільшують зносостійкість.

Крім того, шини для вантажівок:

 • мають набагато більші розміри – мінімум 17-18 дюймів;
 • характеризуються значною глибиною протектора (не менше 17-28 мм);
 • адаптовані для застосування протягом усього року – гума для фур на відміну від продукції для негабаритних машин не поділяється на літню чи зимову, тобто відноситься до категорії всесезонних товарів. Проте є окремі різновиди, призначені для поїздок за критично низьких температур;
 • можуть витримувати великі навантаження у режимі регулярної експлуатації;
 • використовуються набагато довше, ніж шини для легкових машин;
 • поєднують в собі збільшений індекс навантаження (до 5,8 тонн – такі шини маркуються показниками від 50 до 169) і невеликий індекс швидкості (зазвичай, до 130-140 км/год). Періодичне перевищення допустимих значень можливе, але це негативно впливає на інтенсивність зношування гуми.

Матеріал, з якого роблять автомобільні шини

Якщо детальніше говорити про конструктивні відмінності та процес виробництва, то шари гуми у виробах для великогабаритних фур товщі та ширші, що дозволяє їздити на них в екстремальних умовах й не змінювати тривалий час.

Структура та якість матеріалу теж суттєво відрізняються. Ключовими елементами є каучук (синтетичний і натуральний), масло і сажа, причому їх вміст повинен бути не менше 80%. 20%, що залишилися, припадають на додаткові інгредієнти, які покращують властивості. Однією з характерних рис є включення до складу металевого корду для зміцнення. Армування дещо ускладнює та подовжує технологічний процес, але дозволяє створити запчастини, що дозволяють долати тисячі кілометрів по поганих дорогах без деформацій та зі збереженням початкових властивостей.

На законодавчому рівні ніхто не зобов'язує власників використовувати шиповану гуму, але на практиці безліч водіїв використовують шини з додатковими елементами. У продажу можна знайти моделі з алюмінієвими (недовговічні, зате легкі і не іржавіють) та комбінованими шипами (захищені від зовнішніх несприятливих факторів, зносостійкі, але коштують значно більше). Проконсультуватися, які шини підійдуть саме для вашої фури чи машин з автопарку, можна у консультанта нашої компанії по телефону або в чаті.